• Dolnośląski Festiwal Nauki po angielsku

• W tym roku DFN odbył się w formie zdalnej. W naszej szkole odbyły się warsztaty/wykłady/quizy w dniach 21.09-23.09  o tematyce:
            - 'Jak skuteczniej uczyć się języka angielskiego. How to boost your English language skills?' w klasie 3o;
            - 'Sztuka wygłaszania prezentacji w języku angielskim. The art of delivering presentations in English' w klasie 3a;
            - 'Znani i nieznani Szkoci, którzy zmienili świat.' w klasie 2Cg;
            - 'What can we actually do for our environment?' w klasie 2og;
            - 'Climate change 2.0' w klasie 2og;
            - 'Tradycje i obyczaje kultywowane w Wielkiej Brytanii do dziś'  w klasie 3b.
            Dziękuję klasom za udział i ma nadzieję, że w kolejnym roku wrócimy do formy stacjonarnej festiwalu.
            Agnieszka Kałczyńska-Durlej

• Być Ambasadorką! - konkurs dla dziewczyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczyn

• Jesteś dziewczyną? Masz 14-17 lat? Znasz komunikatywnie angielski? Interesujesz się dyplomacją? Chciałabyś spróbować i ...na 1 dzień stać się Ambasadorką w jednej z ambasad? To jest coś dla Ciebie!

W ramach obchodów światowego Dnia Dziewczyny (The International Day of the Girl) 12 Ambasad łączy siły, aby wesprzeć nastoletnie i dorastające dziewczęta w dążeniu do realizacji marzeń i zdobycia pierwszych doświadczeń w dyplomacji. 15 września ruszyła pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu dla uczennic „Zostań Panią Ambasador".
            Finalistki konkursu będą miały szansę, aby poznać świat dyplomacji i na jeden dzień wcielić się w rolę Pani Ambasador w jednej z Ambasad, które przystąpiły do projektu. Organizatorami konkursu są: Ambasada Izraela w Warszawie i Fundacja Leopoldy Wild. Patronat nad konkursem objęła Fundacja Vital Voices Poland.
            Celem projektu jest zainspirowanie młodych dziewcząt do podejmowania postaw przywódczych, pokazanie świata bez barier oraz zachęcenie do podejmowania działań na rzecz międzynarodowego dialogu oraz wyzwań stojących przed współczesnym światem.
            Wszystkie szczegóły znajdują się w załączeniu oraz na stronie https://www.ambassadorforaday.org/

Wierzysz, że jeden głos może zmienić świat? Weź udział w konkursie i pozwól, by to właśnie Twój głos zmienił świat na lepsze.
        • XIX edycja - FIZYKA? W ŻYCIU!

• FIZYKA? W ŻYCIU! – XIX konkurs fotograficzny foto8LO

Fizyka bierze swój początek z… filozofii. To próba zrozumienia i opisu otaczającego nas świata i zjawisk nim rządzących. W tym szczególnym roku – Roku Fizyki* – zapraszamy do wspólnego odkrywania fizyki w życiu, a nie tylko w podręcznikach.
            Poniżej znajdują się tematy wraz z krótkimi opisami, które mogą stać się inspiracją do poszukiwania piękna fizyki w Twoim otoczeniu. Rozglądaj się wokoło, stawiaj pytania, szukaj odpowiedzi i… rób zdjęcia!
            Do każdej fotografii dołącz „fizyczny opis” nawiązujący do tematu, obiektu czy zjawiska fizycznego, które uwieczniłeś.

Temat ogólny: Fizyka? W życiu! – w kuchni, na boisku, nad wodą, na spacerze,... fizyka wokół nas.
            Tematy szczegółowe: kilknij WIĘCEJ
          • OLIMPIADA WIEDZY CHEMICZNEJ z Wydziałem Chemii UJ

• Olimpiada skierowana jest do uczniów klas II i III zainteresowanych chemią. Zakres niezbędnej wiedzy obejmuje materiał zrealizowany do tej pory w gimnazjum/szkole podstawowej oraz materiał bieżący.

Zgłoszenia przyjmowane są do piątku 25.09.2020 u swoich nauczycieli chemii

• ZEBRANIA Z RODZICAMI

• W dniu 15 września (wtorek) o godzinie 17.00 w budynku B przy ul. Jantarowej 5 odbędą się

ZEBRANIA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH (oprócz 1F) I  KLASY WSTĘPNEJ

Numery sal, w których planowane są zebrania, będą wywieszone przy wejściu do szkoły.

Rodzice uczniów starszych klas otrzymają niezbędne informacje od wychowawców za pomocą wiadomości w librusie. W razie potrzeby umówienia się na indywidualne spotkanie, wychowawcy będą dostępni w szkole o godz. 17.00