• DO RODZICÓW I UCZNIÓW

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021, który ma miejsce w czasie epidemii koronawirusa, zwracam się do Was z gorącą prośbą o odpowiedzialne zachowanie, które może przyczynić się do tego, że będziemy funkcjonować jako szkoła w warunkach zbliżonych do normalnych i wszyscy pozostaniemy zdrowi.

Pamiętajmy, że prawdopodobieństwo, że ktoś z nas jest zarażony, jest znikome. Nie dajmy się ponieść niepotrzebnym emocjom. Bądźmy za to świadomi konieczności przestrzegania kilku zasad.

Rodziców proszę o nieprzysyłanie do szkoły dzieci, które mają objawy infekcji wirusowej, lub inne, mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem, takie jak utrata węchu i smaku czy znaczne pogorszenie samopoczucia. W takim przypadku konieczne jest skontaktowanie się z Sanepidem i powiadomienie szkoły. Z tym samym apelem zwracam się do pełnoletnich uczniów. Nie wolno przychodzić do szkoły, jeśli rodzina przebywa na kwarantannie lub w izolacji domowej.

Ponieważ wiemy, że koronawirus przebiega u niektórych bezobjawowo, proszę o wyposażenie dzieci w maseczki zakrywające usta i nos oraz dołożenie starań, aby były one regularnie zmieniane. Ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo, maseczki będą obowiązywały w szkole na korytarzach oraz na lekcjach, gdy odległość od nauczyciela będzie mniejsza niż 1,5 metra.  Nauczyciele będą również stosowali maseczki, ale pamiętajmy, że ze względu na wiek, są oni bardziej narażeni na negatywne skutki zarażenia, stąd konieczność zachowania dystansu od uczniów.

Zachęcam uczniów, aby przyjeżdżali do szkoły na rowerze, zamiast korzystać z komunikacji zbiorowej. W każdym budynku rower można bezpiecznie pozostawić na szkolnym patio.

To, w jaki sposób będzie wyglądał ten rok szkolny, w dużej mierze zależy od nas: od świadomości, a przede wszystkim od odpowiedzialności za siebie i za innych.  Apeluję o odpowiedzialne postawy nie tylko w szkole, ale i poza nią. Tam, gdzie jest to możliwe – trzymajmy dystans. Częste mycie i dezynfekcja rąk powinny stać się naszym zwyczajem.

Wierzę, że nasze wspólne zdyscyplinowanie i odpowiedzialna postawa pozwolą nam cieszyć się z powrotu do szkoły i tego wszystkiego, co oferuje bezpośredni kontakt  z drugim człowiekiem. Dlatego życzę wszystkim powrotu do normalności i świadomego optymizmu.

Anna Niewińska - dyrektor