• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice

Oto nadszedł koniec tego przedziwnego roku szkolnego. Przedziwny był nie tylko z powodu pandemii i konieczności przejścia na nauczanie zdalne, nie tylko z powodu zmiany trybu życia i pracy (większości z Was) na domowy, ale także dlatego, że mamy aż 98 świadectw z wyróżnieniem w klasach 1. i 2. Taka sytuacja ma miejsce po raz pierwszy w historii szkoły, zwykle było ich najwyżej kilkanaście. Gratuluję!

Dzisiaj chciałam Wam wszystkim podziękować za ten rok pracy. Za to, co osiągnęliście w pierwszym semestrze oraz za szybkie dostosowanie się do nowych warunków, ogarnięcie technologii, wzajemną pomoc w tym zakresie zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Dokonaliśmy wspólnie prawie niemożliwego – przenieśliśmy do sieci nauczanie z większości przedmiotów w skali 1 do 1, przenieśliśmy też inne aktywności, np. rozgrywki szachowe czy minekrafta. On-line spotykała się rada pedagogiczna i rada rodziców. Być może taki sposób funkcjonowania będzie nam jeszcze towarzyszył, ale mam nadzieję, że we wrześniu spotkamy się na szkolnym patio. Wtedy będzie czas na gratulacje, nagrody i podziękowania, na rozdanie świadectw. Teraz świadectwa są przygotowane, ale nie namawiam do ich odbierania, aby nie prowokować gromadzenia się przed budynkiem i skracania dystansu społecznego – o co będzie trudno po tak długim czasie.

Życzę Wam udanych i bezpiecznych wakacji. Słowo „bezpiecznych” nabiera dziś nowego znaczenia – postępujcie mądrze, aby nie sprowadzić na siebie ani na swoich bliskich zagrożenia związanego z zarażeniem.

Wypoczywajcie na łonie natury, ograniczcie do niezbędnego minimum korzystanie z komputera, smartfona, internetu.  Zbierajcie siły i pozytywną energię.

Do zobaczenia 1 września w szkole J

Anna Niewińska - dyrektor