• WSPÓŁPRACA SZKOŁY Z WROCŁAWSKĄ GERMANISTYKĄ

19.11.2019 nasza szkoła podpisała porozumienie z Instytutem Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.Celem porozumienia jest nawiązanie współpracy w zakresie działalności dydaktycznej i popularyzującej język niemiecki, prowadzącej do poszerzenia i uatrakcyjnienia oferty dydaktycznej oraz promocji studiów w instytucie Filologii Germańskiej, a także podnoszenie jakości kształcenia młodzieży w zakresie języka niemieckiego oraz zachęcania jej do kontynuowania nauki na poziomie wyższym.Instytut umożliwi uczniom naszej szkoły uczestnictwo w wybranych wykładach, konferencjach i innych przedsięwzięciach naukowych organizowanych przez Instytut, udział w wybranych zajęciach praktycznych i warsztatach, nad którymi opiekę merytoryczną sprawować będą pracownicy naukowo - dydaktyczni Instytutu (zgodnie z ofertą przygotowaną przez Instytut).Szczegółowe informacje, lista oferowanych warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się pod adresem http://www.ifg.uni.wroc.pl/wyklady/.Instytut prowadzi także kursy języka niemieckiego na różnych poziomach zaawansowania oraz przeprowadza egzaminy telc. Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem http://www.ifg.uni.wroc.pl/inicjatywy-edukacyjne/kursy-jezykowe/oferta/. Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo pod adresem http://www.ifg.uni.wroc.pl/inicjatywy-edukacyjne/kursy-jezykowe/kontaktzapisy/.

• Projekt 'This is Our Time 2019" - 24. edycja

W dniu 29.11.2019 odbył się główny dzień projektu "To jest Nasz Czas". Temat tegorocznej 24. edycji to: 'We must change the world' i poruszane były tematy takie jak: zero waste, wolność wypowiedzi i wolność mediów oraz szkolny strajk klimatyczny.
            Ostatecznie nasi uczniowie wzięli udział w takich działaniach jak:
            - konkurs o innych krajach biorących udział w projekcie - "Unite the Nations";
            - tworzenie blogów o tematyce: zero waste, wolność wypowiedzi i wolność mediów oraz szkolny strajk klimatyczny;
            - 4 wideokonferencje z 4 szkołami: ze szkołami w Chorwacji, Rumunii i Indii o tematyce "Zero Waste" oraz z jedną  szkołą z Chorwacją o tematyce "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny".

Pojawiły się wyniki konkursu "Unite the Nations". Nasza szkoła uzyskała 6 miejsce! Gratulacje! Z opisanych wyników, które podaje w oryginale poniżej widać, iż walka była zacięta.

Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę i współpracę i zapraszam do 25. jubileuszowej edycji projektu za rok jesienią! SZczególne podziękowania kieruję tutaj do osób najbardziej zaangażowanych: Zuzi  Marcinkian z 1Ag, Agaty Pankros z 1Ag, Weroniki Żołowicz  z 1Eg, Hani Woźniak z 1Eg, Julii Kucharskiej z 1Eg, Zuzi Moskwie z 1E, Denysowi Rosyukowi z  2b oraz Mariannie Watras z 1Fg.

Original message from Joe Sheik from Canadian the headquaters of the project:

These results are now emailed to each of the individual top 5 schools and the next 5 honourable mentions... If you did not get an email indicating you were in the top 10 finishing schools BUT you participated we want to thank you for your great work on the activity..
            For the first time in years, every school to write the test passed the test.

This 24th edition of the test featured 10 countries and 225 questions to answer. While the test was rigorous we are pleased that the number one school scored 90% and the top 5 schools all in the high 80 percentile.  Only 6 correct answers separated 1st from 2nd and only 4 separating 2nd from 3rd... an over all exciting and highly competitive event. Schools placing in 6-10 still finished with an impressive score between 82% and 80% - a tight grouping with two schools tied at 80%.  And as been mentioned all schools passed the test which in the past was not always the case.

Congratulations to The High School of Mate Blazina Labin in Croatia for coming in FIRST in the Unite the Nations event. For the Second Year in a row!

Second the Affiliated High School of Chung-Hsing University  Taichung City, Taiwan

Third Lord Elgin Public School in London Canada,

Tied for Fourth Gymnazium Praha 4, Postupicka 3150 Czech Republic and Vaels International School, Chennai, India.

Fifth Gymnasium #41 Novouralsk, Russia

All top 5 schools scored in the 80% or higher.

Honourable mention to the next 5 schools

Liceum Ogolnoksztalcace Nr VIII, Wroclaw, Poland

Geodetska skola, Zagreb, Croatia

Maria Kononicka Secondary School No 2 Nowy Sacz, Poland

Gimazija Bernardina Frankopana  Ogulin, Croatia

Sintermeertencollege, Heerlen, The Netherlands.