• BSP Årø Summer Camp 15.-21.09.2019

        • 12.12.2018 23:15

        • BALTIC SEA SUMMER CAMP IN DENMARK WILL BE HELD FROM 15.-21.09.2019

           

          If you are interested in finding out more about our camp, then you are at the right place!

          Basic infos such as the dates of the next camp in 2019 are on our --> POSTER <-- 

          If you want a general feeling about what this camp will be about, and whether it might be something for you or your students then take a look at our --> 3-FOLD BROCHURE <--

          A lot more information about the camp, its’ history and the projects and workshops offered there can be found in our more extensive --> INFO BROCHURE <--

          And finally, in order to get a taste of the camp spirit check out a great camp documentary filmed by students as one of the projects in 2017 –>  https://www.youtube.com/watch?v=4SSrXrbeA10

           

          Still have questions?

          Want to know more?

          Want to be a part of it?

          Want to help out?

           

          Then send me, Nick, the Camp Director, an email at  nicolai.krichevsky@rbg-hi.de or else contact Dennis, our Project and Workshop Manager at  dennis.stahl@rbg-hi.de.

        • więcej
        • Konferencja "O potrzebie edukacji medialnej" obradowała w Warszawie

        • 12.12.2018 22:45
        • 15 listopada w Warszawie, w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA) odbyła się konferencja „O potrzebie edukacji medialnej”, z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów. Została zorganizowana wspólnie przez FINA, PK ds. UNESCO oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Organizacja konferencji została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

          Spotkanie zgromadziło ok. 115 przedstawicieli różnych sektorów i różnorodnych środowisk zaangażowanych w obszarze edukacji medialnej, m.in. środowisk akademickich i nauczycieli Szkół Stowarzyszonych UNESCO.

          Obrady były okazją do postawienia pytań o edukację medialną w Polsce na szerszym, międzynarodowym tle: co w ostatnich latach zmieniło się w tej dziedzinie w warstwie diagnoz, potrzeb, oczekiwań i postulatów, w związku z rozwojem mediów elektronicznych i zjawiskami obserwowanymi na świecie w obszarze komunikacji społecznej. Wśród podjętych zagadnień znajdowały się m.in.:

          • problemy fake news, zautomatyzowanych przekazów, profilowania, „postprawdy” itp. – jako wyzwania dla edukacji medialnej;
          • język mediów jako język sztuki – zwłaszcza sztuk wizualnych – i problemy z jego rozumieniem, jako bariera dla rozumienia przekazów medialnych;
          • zagadnienia cyber- i neuropsychologiczne w kontekście potrzeb edukacji medialnej;
          • obecność edukacji medialnej na różnych etapach edukacji formalnej – także nauczycieli – oraz edukacja medialna jako edukacja ustawiczna – rola różnych podmiotów: szkoły, bibliotek, organizacji pozarządowych.

          Powracającym wątkiem debaty podczas konferencji były pytania o model edukacji i model szkoły, który sprzyjałby rozwijaniu kompetencji medialnych, o podmiotowość uczących się, o role i współpracę edukacji formalnej i pozaformalnej. Postulowano model szkoły ukierunkowany na budowanie relacji międzyosobowych poprzez wspólne doświadczanie zdobywania wiedzy i umiejętności, rozważając aspekty neuropsychologiczne mediów wskazywano na potrzebę lepszego definiowania edukacji medialnej i wypracowania metodologii oraz – w tym kontekście – na konieczność zapewnienia środków na badania naukowe.

          Do problematyki konferencji nawiązywały prace prezentowane na towarzyszącej jej wystawie „Realia wirtualnej rzeczywistości”, przygotowanej przez Wydział Sztuki Mediów warszawskiej ASP.

          Pomysł zorganizowania konferencji był następstwem książki pt. „O potrzebie edukacji medialnej w Polsce”, wydanej przez PK ds. UNESCO i Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w 2015 roku, a także prac działającego przy PK ds. UNESCO Polskiego Komitetu Programu UNESCO Informacja dla Wszystkich (IFAP).

          Na tej konferencji obecne były również nauczycielki naszego liceum: pani Ania Dubaniowska i pani Joana Fuławka.
        • więcej
        • 10 listopada: Światowy Dzień Nauki dla Pokoju i Rozwoju

        • 12.12.2018 22:43
        • Światowy Dzień Nauki dla Pokoju i Rozwoju (World Science Day for Peace and Development), obchodzony dorocznie 10 listopada, służy przede wszystkim:

          • wzmocnieniu świadomości społecznej na temat znaczenia nauki dla pokojowego, zrównoważonego rozwoju społeczeństw
          • promocji solidarności międzynarodowej w dzieleniu się zdobyczami nauki
          • przypomnieniu zobowiązania do wykorzystywania nauki dla dobra społeczeństw, w skali zarówno krajowej, jak i międzynarodowej
          • zwróceniu uwagi na wyzwania, przed którymi stoi współcześnie nauka i zwiększeniu wsparcia dla wysiłków i przedsięwzięć naukowych

          W związku z przypadającą w 2018 roku 70. rocznicą uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, hasłem obchodów Dnia jest: „Nauka jako prawo człowieka” (Science, a Human Right). Podkreśla ono kluczowe znaczenie nauki w życiu i rozwoju zarówno poszczególnych ludzi, jak i społeczeństw.

          Towarzysząca obchodom międzynarodowa dyskusja służyć będzie poszukiwaniu sposobów zwiększenia dostępu do nauki i jej zdobyczy, jako warunku realizacji celów zrównoważonego rozwoju i Agendy 2030. Do dyskusji można włączyć się, wpisując w przeglądarkę internetową #ScienceDay lub #Right2Science.

          Proklamowanie obchodów Dnia przez UNESCO w 2001 r. podkreśla zaangażowanie Organizacji w promocję nauki i jej miejsca w życiu współczesnego człowieka. Proklamacja Dnia przyczyniła się do powstania dziesiątków projektów, inicjatyw i funduszy, służących rozwojowi nauki na świecie. Ułatwiła także rozwój współpracy między naukowcami z odległych krańców świata, w tym z regionów targanych konfliktami zbrojnymi.

        • więcej
        • 24 października: Dzień Narodów Zjednoczonych

        • 12.12.2018 22:43
        • 24 października obchodzony jest przez społeczność międzynarodową jako Dzień Narodów Zjednoczonych (UN DAY). W tym roku obchody poświęcone są przede wszystkim 70. Rocznicy uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

          Z tej okazji, 24 października, w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, przy ulicy Dobrej 56/66 odbędzie się Konferencja „Prawa człowieka w Polsce”, organizowana przez Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie, we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa - ELSA Polska oraz organizacją AIESEC in Poland

          Konferencja pomyślana jest jako dyskusja na temat znaczenia praw człowieka, ich przestrzegania w Polsce, a także na temat wyzwań na przyszłość. Obrady toczyć się będą w pięciu panelach dyskusyjnych, poświęconych m.in. prawom kobiet w Polsce, prawom migrantów i uchodźców, prawom osób z niepełnosprawnościami, prawom osób młodych oraz prawom osób LGBT.

          Zaproszenia do udziału w dyskusji panelowej przyjęli między innymi: dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka oraz Birgit van Hout, Przedstawicielka Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka na Europę.

          Konferencja, w której udział wziąć może każdy zainteresowany, rozpoczyna się o godzinie 10.00. Dokładny program dostępny jest na stronie internetowej Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie.

          Drugim ważnym wydarzeniem są obchody Dnia Narodów Zjednoczonych, organizowane w dniu 25 października 2018 r. w Centrum Nauki Kopernik, przez UNEP/GRID-Warsaw Centre, we współpracy z firmą Samsung Polska, uczestniczącą w partnerstwie "Razem dla Srodowiska" (Together for the Environment). Tematem obchodów Dnia będzie „Edukacja dla zrównoważonego rozwoju”, w powiązaniu z prawami człowieka, w tym przede wszystkim z prawem do życia w czystym, zdrowym środowisku, zgodnie z założeniami Agendy 2030.

          W ramach wydarzenia, przewidziano między innymi warsztaty poświęcone edukacji konsumentów oraz technologiom w edukacji dla zrównoważonego rozwoju, a także debatę panelową i wręczenie  wyróżnień dla najbardziej aktywnych uczestników Partnerstwa SDG "Razem dla Środowiska".

        • więcej
    • Kontakty

      • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
      • AE:PL-96024-40994-EFJWF-28
      • 717986736
      • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71 Poland
      • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
      • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
      • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
  • Galeria zdjęć

      brak danych
      • brak danych
      • Lorem ipsum...