• Konkurs Fotograficzny Bleu Blanc Rouge 2019

• 01.10.2019 11:30
      • Sekcja dwujęzyczna II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz klas 1- 5 szkół ponadgimnazjalnych do udziału w V Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge 2019.

V OGÓLNOPOLSKI FRANKOFOŃSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

BLEU BLANC ROUGE 2019

Temat tegorocznego konkursu brzmi „fraternité” czyli jeden z elementów dewizy Francji. Czym jest braterstwo we współczesnym świecie? Jaką definicję braterstwa mają młodzi ludzie uczący się francuskiego? Swiadomie piszemy to słowo z małej litery, gdyż chodzi nam o braterstwo codzienne. Czekamy na artystyczne zdjęcia, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory oraz braterstwo ujęte w temacie. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu.

Fotografie (maksymalnie 5 na uczestnika) należy przesłać tylko w formie elektronicznej do niedzieli 27 października 2019 na adres:

bleu_blanc_rouge_liceum@onet.pl  – od uczniów klas wszystkich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

Uroczyste ogłoszenie wyników finału konkursu wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej Bleu  Blanc Rouge 2019 odbędzie się w piątek, 29 listopada 2019 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki II LO w Gdyni.

O szczegółowy regulamin konkursu pytajcie swoich nauczycieli języka francuskiego!