• GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

   • 30.03.2021 08:00
   • Drodzy Rodzice,
    Ponieważ ciągle jeszcze uczymy (się) i pracujemy w trybie zdalnym, żyjemy w trybie sanitarnym, więc nie dziwi, że często funkcjonujemy w trybie ograniczonej wytrzymałości. My rodzice, my nauczyciele, ale też i nasze dzieci.
    Dlatego zespół psychologiczno-pedagogiczny LO nr 8 przypomina, że poza naszą pomocą, istnieje wiele zewnętrznych form wsparcia. Poniżej podajemy telefony i placówki, gdzie można uzyskać porady psychologiczne:
   • Drodzy Rodzice,
    Ponieważ ciągle jeszcze uczymy (się) i pracujemy w trybie zdalnym, żyjemy w trybie sanitarnym, więc nie dziwi, że często funkcjonujemy w trybie ograniczonej wytrzymałości. My rodzice, my nauczyciele, ale też i nasze dzieci.
    Dlatego zespół psychologiczno-pedagogiczny LO nr 8 przypomina, że poza naszą pomocą, istnieje wiele zewnętrznych form wsparcia. Poniżej podajemy telefony i placówki, gdzie można uzyskać porady psychologiczne:

    TELEFONY ZAUFANIA:
    800 100 100 - bezpłatny Telefon dla Rodziców  pon- pt, godz. 12.00 – 15.00
    116 111 – CAŁODOBOWY Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę,
    800 080 222 - CAŁODOBOWY Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Itaka
    800 702 222 - CAŁODOBOWE Centrum Wsparcia Fundacji Itaka.
    Więcej informacji tu: https://liniawsparcia.pl/centrum-wsparcia/
    116 123 - Telefon Zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, pon.-pt. 14.00-22.00
    22 484 88 01 Antydepresyjny telefon zaufania Fundacji Itaka czwartek: 16:00 – 20:00
    22 594 91 00 - Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji śr.-czw. 17.00-19.00

    Bezpłatna pomoc psychologa dla mieszkańców Wrocławia przez całą dobę:
    https://www.wroclaw.pl/portal/bezplatna-pomoc-psychologa-dla-mieszkancowwroclawia?
    fbclid=IwAR0fR3D_Vjiurtfe6D3mUiRAxwfzPK5Uw9b1dCQRCUou2WxqEC3Rxnr0bBo

    Psychologowie i psychoterapeuci dla społeczeństwa:
    Lista psychoterapeutów i psychologów, którzy mogą udzielić wsparcia w radzeniu sobie z trudnym stanem psychicznym związanym z epidemią koronowirusa w Polsce. Wsparcie jest darmowe, krótkoterminowe (zazwyczaj maksymalnie 3 spotkania x 50min):
    https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/kontakt

    Przedstawiamy też Państwu artykuł psychologa i doradcy p. Ratajczak-Mucharskiej podpowiadający rodzicom, jak wspierać swoje dzieci w tej trudnej sytuacji zewnętrznej.

    WSKAZÓWKI dla RODZICÓW nastolatków
    Komunikacja z nastolatkiem bywa trudna, także w spokojniejszych, poza-pandemicznych, czasach. Teraz gdy sami odczuwacie napięcie i niepokój, na wiele pytań nie potraficie udzielić odpowiedzi – bo nikt jej nie zna – może być jeszcze trudniej. Pozostaje Wam rodzicielska intuicja i empatia, które najlepiej Wam podpowiedzą, jak rozmawiać z własnym dzieckiem. Z całą pewnością pomogą: ciepło, większa niż zwykle dawka rodzicielskiej wyrozumiałości i szczerość (przyznanie się do własnego niepokoju jest ok, ale nie epatujmy własnym lękiem zbyt mocno, aby nie obciążać nim Waszej pociechy).
    Bardzo możliwe, że logistyka Waszej obecnej egzystencji nie ułatwia sprawy: zbyt wiele osób na małej przestrzeni mieszkalnej, brak prywatności, brak potrzebnego sprzętu do nauki/pracy, etc. Przymusowa izolacja jest dla młodzieży szczególnie trudna i o wiele dotkliwiej odczuwalna niż przez nas – dorosłych.

    Część młodzieży zmaga się jednak z trudnościami emocjonalnymi znacznie dłużej. Czas pandemii i obowiązującej kwarantanny może nasilać objawy i pogłębić trudne stany emocjonalne. Uczęszczanie do szkoły, kontakty z rówieśnikami, rytm dnia regulowany codziennymi obowiązkami – pomaga wielu osobom radzić sobie z trudnościami natury psychologicznej. Teraz są pozbawione tego wsparcia.

    Jeśli niepokoi Was kondycja psychiczna Waszego dziecka – zachęcam do skorzystania ze zdalnej pomocy profesjonalistów. Powyżej znajdziecie Państwo numery telefonów i linki, które przekierują Was do instytucji pomocowych. Niektóre z nich powstały specjalnie na czas pandemii i są skierowane także do Was – dorosłych. Zachęcam do zapoznania się z tą ofertą.

    W warunkach domowych, można także skorzystać z ćwiczeń relaksacyjnych i medytacji. W szerokiej ofercie dostępnej na kanałach You Tube, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ja ze swojej strony polecam gorąco bezpłatny kanał mmJOGA Małgorzaty Mostowskiej, dla zachęty udostępniam dwie praktyki:

    Relaksacja Jacobsona to relaksacja na stres, niepokój i lęk. Może też posłużyć jako relaksacja przed zaśnięciem - na sen. To relaksacja prowadzona, czyli 25 minut relaksu:
    https://www.youtube.com/watch?v=X1HXg6BkKw0
    Relaksacyjna joga na dobranoc to praktyka jogi dla każdego, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych:
    https://www.youtube.com/watch?v=Tend1OvZvYM&t=11s&fbclid=IwAR08deW58eFQBfjsEdOm1ybUMS-2zypmRbjwBZVsUpZqZwPD20FaZiXW6OY

    Przypominamy, że na stronie naszej szkoły, w zakładce: pedagog, psycholog znajdziecie Państwo dodatkowe, przydatne w obecnej sytuacji, informacje.
    Pozdrawiamy życząc zdrowia i wytrwałości
    Zespół psychologów i pedagogów LO 8

   • Wróć do listy artykułów
  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
   • 717986736
   • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71 Poland
   • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
   • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
   • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
 • Galeria zdjęć

   brak danych
   • brak danych
   • Lorem ipsum...