• Nagłówek

        • OSIĄGNIĘCIA  UCZNIÓW    ROK SZKOLNY     2019/2020

                                          

          OLIMPIADY   PRZEDMIOTOWE

           I  FINALIŚCI

                        Geografia

                Kacper Konieczny    1Bg   opiekun    A. Niewińska

           II  UCZNIOWIE  ZAKWALIFIKOWANI DO ETAPÓW OKREGOWYCH OLIMPIAD:

          Historia

          1. P. Woźniak  3A
          2. K. Konieczny 1Bg

                        Geografia

          1. P. Woźniak 3A

                      Język Francuski

          1. Amelia Kaczmarczyk III 0
          2. Bartłomiej Kempa III 0
          3. Joanna Tsitini III 0
          4. Jan Kukieła I 0
          5. Rania Suleiman II 0
          6. Julia Tyborowska III 0

           

          Olimpiada z ZUS

          1. G. Grabowska 1Bg

          2. A. Kopacz  10g

          3. N. Sachajko 10g

          opiekunowie – A .Poślad, P.Gruca

           

                     Olimpiada Przedsiębiorczości

          1. K. Pęczek 1Eg

          2. B. Bańkowska  1Dg

           

           

           

          INNE KONKURSY

           

          Język Polski

          1. Konkurs Literacki Wrocławskiego Domu Literatury” Popisz się”- A. Stanimir 1Ag – III miejsce - Opiekun E. Jarzębowska

           

          2. XV Dolnośląski Konkurs Literacki o Laur Złotego Pióra – W. Pętal 3A II miejsce -       Opiekun  E. Jarzębowska

           

          3. Konkurs” Booktalking czyli czytelnik ma głos” – N. Szostak 3A I miejsce- Opiekun                  E. Jarzębowska

           

          4. Konkurs „ Piórem i pazurem”- A. Kopacz – III miejsce – opiekun I. Kubicka.

           

          Sztuka

           

          1. Konkurs filmowy „ Video ergo sum”- A. Stanimir 1Ag – II miejsce - opiekun E. Jarzębowska

           

          2. Konkurs recytatorski „ A jednak Mickiewicz”- N .Szostak 3A – II miejsce, wyróżnienie:

           W. Bednarek  1F, P. Wierzbicki 10g- opiekun E. Jarzębowska

           

          3. Festiwal Poezji śpiewanej Mimoza – N. Szostak 3A – Grand Prix - opiekun  E. Jarzębowska

           

          4. XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki „ Obraz a słowo”. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu-          W. Pętal 3A – III miejsce – opiekun E. Jarzębowska

           

          5. Międzyszkolny Konkurs na Esej, organizowany przez LO Nr IX we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miasta oraz Wrocławskim Centrum Rozwoju- W. Pętal 3A – III miejsce –Opiekun E. Jarzębowska

           

          6. VI Powiatowy Konkurs Interpretacji Wokalnej dla młodzieży
          Magnum Praemium Wratislaviae:  My wrocławianie sami swoi czyli najpiękniejsze jest to co przed nami.  
          II miejsce - Patrycja Błasiak z kl.2C-   opiekun A. Mazurkiewicz-Pasek

           

            

          Język angielski

           

          1. Konkurs „Unite the Nations” w projekcie „To jest nasz czas” – duża grupa uczniów — wyróżnienie

          2. Konkurs „ Discover Canada” – Zuzanna Szymańska 3c- awans do II etapu.

          3. Konkurs na  małą formę literacką” Being.. Agatha Christie”:
           Justyna Dorożynska 3D, Julia Wdowiak 1C – wyróżnienie . Opiekun – B. Krogulec.
           

                       Historia

          Finał XIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia Wratislavia Aeterna wchodzącego w skład Magnum Praemium Wratislaviae. Julia Musiał 2F, Dominika Sowińska 3E, Blanka Bańkowska 1Dg. Termin finału przełożony na przyszły rok. Opiekun  A. Polańska.

            

                      Religia

                     Wojewódzki konkurs „ Wędrówki Szlakiem Wartości” .  W. Grabowiec  1Ag  -  II miejsce                          w kategorii: poezja, Kinga Kopczyńska – 1Og   wyróżnienie  w kategorii: poezja śpiewana.                      Opiekun – I. Piniasz.

             

                      Chemia

          Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie  -  J .Gubernat  2B – finalistka . Opiekun  P. Rzepkowski.

                        

                         Inne

                    Zwolnieni z Teorii 2020, Liceum nr VIII znalazło się na 2 miejscu w województwie w rankingu               szkół uczących praktycznych kompetencji na projektach społecznych.                                                          Opiekunowie - K. Dobrucka, K. Babiarz.

           

              

    • Kontakty

      • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
      • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
      • 717986736
      • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71
      • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
      • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
      • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
      • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
  • Galeria zdjęć

      brak danych
      • brak danych
      • Lorem ipsum...