• Osiągnięcia uczniów LO nr VIII w roku szkolnym 2015/2016

        • Język angielski

          1.Szkolny konkurs Anglista Roku 2015/2016 : Aleksandra Majewska wygrała tegoroczny szkolny konkurs Anglista Roku.Kolejne miejsca zajęli Michalina Kwitowska, Marcin Błażejczyk i Mateusz Tracz.


          2. Maraton Językowy - 12 miejsce w Maratonie językowym,na 50 drużyn z całego województwa

          3. Konkurs pisania po angielsku  „ Write On”  organizowanym przez  Cambridge  we Wrocławiu uczennice klasy 3o Alina Głuszcz i Katarzyna Grzebyk przeszły do II etapu konkursu pisania dłuższych wypowiedzi w języku angielskim.
           

          4. 40 Olimpiada Języka Angielskiego-  po udanym starcie w 40 Olimpiadzie Języka Angielskiego i zakwalifikowaniu się do drugiego etapu, Alina Głuszcz, uczennica klasy 3o wzięła udział w kolejnym, trzecim okręgowym etapie olimpiady, który odbył się 26 stycznia 2016 roku w Instytucie Filologii Angielskiej we Wroclawiu. 

          5. Szkolny Poliglota - przystąpiło 173 uczniów, z czternastu wrocławskich liceów i techników.  W finale wystąpiło  3 naszych  uczniów: Dominik Żurek 1a  zdobył I miejsce, Karolina Ciostek 3a oraz Piotr Michrowski Io zostali wyróżnieni

           

           

          6.konkurs wiedzy o USA „Zoom in on America Challange” zorganizowany przez Dolnośląska Bibliotekę we Wrocławiu- udział 3 naszych uczniów : Aleksandra Majewska, Magdalena Cichy, Paweł Podwórny- wyróżnienia, Katarzyna Grzebyk zakwalifikowała się do  II etapu.

          7. Konkurs literacki „ Being Agatha Christie „- wyróżnienie dla Kaliny Ciostek

          8. Konkurs „Pokaż nam język”  do 2 etapu doszły 3 osoby: Kalina Ciostek, Natalia Bobruk i K. Kwiecińska .

          Język francuski

          9.   XXXIX Olimpiady Języka Francuskiego – finalistka Neila Fekkar IIo

          10.  II edycja Konkursu "Traducteur en herbe", zorganizowanego przez Instytut Filologii Romańskiej  i Liceum Ogólnokształcące Nr VIII".

          I miejsce drużynowo zajęli:            II miejsce                                     III miejsce 
          1. Neila Fekker                                1. Zuzanna Marek                      1. Adrian Furmańczyk
          2. Justyna Kasprzyk                        2. Aleksandra Ryglowska        2. Joanna Mroczkowska
          3. Zofia Komarnicka-Komar          3. Agnieszka Misiuro                 3. Iga Borowik   

          11.  Dolnośląskiego Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Francuskiej MAGDA RENCZ zdobyła III miejsce w ogólnopolskiej edycji w Warszawie.

           

          Język niemiecki

          12.  XXXIX  Olimpiada Języka Niemieckiego-  troje uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu okręgowego 
          Zwycięzcami etapu szkolnego są : 
          Kamila Ciostek kl 3a
          Dominik Żurek kl Ia
          Marcel Krotofilski kl Ia

           

          Język rosyjski

          13. LXVII Olimpiada języka Rosyjskiego –  Kristina Jancełowska zakwalifikowana do etapu centralnego,  wyróżniona Nadia Listopadska.

           

          Podstawy przedsiębiorczości

          14.  Konkurs ZUS 
          Monika Raszowska klasa Ia
          Wojciech Romaniszyn klasa IIe
          Magdalena Moczkodan klasa IIe
          zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych i  14.03.2016 reprezentowali naszą szkołę w zawodach dolnośląskich. 

          15.  I Turniej Wrocławskiej Gry Biznesowej
          drużyna naszych uczniów z klasy I B w składzie:
          1. Szymon Mucha
          2. Adam Waluśkiewicz
          3. Bartłomiej Grochocki
          4. Bartosz Szymajda
          5. Paweł Trzepizur
          6. Jan Głąba
          zdobyła I miejsce w zawodach szkolnych i nasi uczniowie wezmą udział w półfinale I Turnieju Wrocławskiej Gry Biznesowej.Do półfinału zakwalifikowali się uczniowie tylko trzech wrocławskich liceów. Uczniowie naszej szkoły będą rywalizować z uczniami LO nr I, LO nr VII oraz ze studentami Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego.

          Historia i WOS

          16. Konkurs „ Od Solidarności do III RP 09.04.2016 r”.  : Podwysocka Martyna, Ciesielski Michał, Małowiecki Andrzej kl.I D zajęli czwarte miejsce .


          Sport


          17.Szkolne Koło SportoweDrużyna męska16.10.2015r.Mistrzostwa Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych klasyfikacja drużynowa chłopców Wrocław 5miejsce
          18.Szkolne Koło SportoweDrużyna męska12.12.2015r.XI Turniej piłki koszykowej o puchar dyrektora ZSNR 14 Wrocław 1miejsce
          19.Szkolne Koło SportoweDruzyna żeńska08.01.2016r.Finała Strefy Centrum Licealiady Młodzieży w koszykówce Wrocław 1miejsce
          20.Szkolne Koło SportoweDrużyna męska12.01.2016r.Finała Strefy Centrum Licealiady Młodzieży w koszykówce Wrocław  2miejsce
          21.Szkolne Koło SportoweDrużyna żeńska17.02.2016r.Mistrzostwa Wrocławia Licealiady Młodzieży w koszykówce Wrocław  3miejsce
          22.Szkolne Koło SportoweDrużyna żeńska24.02.2016r.Finał Strefy Centrum Licealiady Młodziezy w tenisie stołowym Wrocław 2miejsce
          23.Szkolne Koło SportoweDrużyna męska 25.02.2016r.Finał Strefy Centrum Licealiady Młodziezy w tenisie stołowym Wrocław  1miejsce
          24.Szkolne Koło SportoweDrużyna męska 01.03.2016r.Finał Strefy Wrocławskiej Licealiady Młodziezy w Tenisie Stołowym Brzeg Dolny 3miejsce

           

          25. Uczeń klasy 3A Komil Khamidov w dniach 23-25 maja 2016r. będzie reprezentował LO nr VIII na Mistrzostwach Polski Szkół Średnich w szachach. Dotychczasowe osiągnięcia Kamila to:

          * brązowy medal w szachach klasycznych juniorów,
          * dwa medale srebrne i jeden złoty w szybkich szachach,
          * kilka medali w drużynowych turniejach szachowych,
          * 2007r. - 8 miejsce w Szachowych Mistrzostwach Europy juniorów,
          * 2008r. - 9 miejsce w Szachowych Mistrzostwach Europy juniorów,
          * początek 2016r. - udział w Turnieju Szachowym Cracovia Open i wygrana.

           

          26. Informuję , że uczeń klasy III d  Robert Cwenar został zakwalifikowany do Kadry Narodowej Polski w tenisie stołowym.

           

          Sztuka

          27. uczennica kl. 1d – Zofia Wiktorek zajęła I miejsce w części plastycznej Ogólnopolskiego Konkursu  „Mag Słowa”. Jest to konkurs organizowany przez Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia w ramach programu Młodzi  Obywatele Kultury oraz Dolnośląską Bibliotekę Publiczną i Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu.

          Inne

          28. Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że LO nr VIII im. Bolesłwa Krzywoustego we Wrocławiu jest wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016".

    • Kontakty

      • Liceum Ogólnokształcące nr VIII
      • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
      • 717986736
      • 53-415 Wrocław ul.Zaporoska 71
      • www.facebook.com/pg/lo8Wroclaw
      • sekretariat.lo08@wroclawskaedukacja.pl
      • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu, ul. Zaporoska 71, 53-415 Wrocław, REGON 001247850
      • Inspektor ochrony danych, adres jego siedziby: Tomasz Grzybowski, mail: tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl, tel.: + 48 882 714 401
  • Galeria zdjęć

      brak danych
      • brak danych
      • Lorem ipsum...